Ekopracownia

„EKOPRACOWNIA” dofinansowana ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w formie dotacji, w kwocie 73 000zł

WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Ekopracownia powstała dzięki realizacji projektu ,,Ekologiczny Staszic oraz dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w formie dotacji, w kwocie 73 000 zł oraz ze środków powiatu wysokomazowieckiego w kwocie 8 400zł. Pracownia została wyposażona w nowe ławki, krzesła oraz meble. Zakupione zostały pomoce naukowe: zestawy doświadczalne, tablety, edukacyjne plakaty oraz sprzęt elektroniczny - interaktywna tablica i drukarka, które umożliwią przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych zajęć edukacyjnych.

Udział w programie ,,Ekologiczny Staszic pozwoli uczniom na znaczne poszerzenie wiedzy w temacie odnawialnych źródeł energii. Biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy, wzrost liczby ludności, rozwój gospodarczy, wzrost zużycia energii, temat ten jest bardzo ważny i niezbędna jest edukacja w tym zakresie. W ramach projektu zorganizowane zostaną liczne warsztaty edukacyjne dla uczniów i rodziców o tematyce OZE, między innymi Przemiany energetyczne i wydajność przy produkcji energii ze źródeł odnawialnych, Znaczenie odnawialnych źródeł energii czy Jak działa energia wiatrowa. Dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami uczniowie naszej szkoły będą mogli obejrzeć nowoczesne rozwiązania technologiczne związane z wytwarzaniem energii oraz zwiedzą miejską elektrociepłownię.

Realizacja programu z pewnością pozwoli na podniesienie świadomości proekologicznej uczniów a także zaszczepi w młodzieży ciekawość, kreatywność oraz szacunek dla przyrody i środowiska.

Wykład o tematyce odnawialnych źródeł energii na PB w Białymstoku
Wykład o tematyce odnawialnych źródeł energii na PB w Białymstoku

Rok szkolny 2023/2024 w naszej szkole upływa na działaniach oraz edukacji ekologicznej, wszystko to za sprawą realizacji projektu pt. "Ekologiczny Staszic" , dzięki któremu:

2024-05-20 14:45:34 - Wyświetlenia: 112
Przedstawiamy Wam, czym jest energia słoneczna!
Przedstawiamy Wam, czym jest energia słoneczna!

Energia słoneczna to inaczej promieniowanie elektromagnetyczne Słońca, które dociera do całej powierzchni Ziemi. Jest niezbędne do życia i wszystkich procesów zachodzących na naszej planecie, zapewnia m.in. wzrost roślin. Dzięki rozwojowi technologii, przede wszystkim w obszarze energetyki, stała się jednym z najważniejszych odnawialnych źródeł energii. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do wytwarzania prądu (fotowoltaika), a także ciepła (kolektory słoneczne).

2024-05-20 14:39:16 - Wyświetlenia: 284
Uwaga!
Uwaga! "Ekologiczny Staszic"

Zaczynamy cykl edukacyjny pt. "Ekologiczny Staszic" dotyczący odnawialnych źródeł energii.

2024-02-22 10:50:35 - Wyświetlenia: 367
Uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE
Uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE

"Stwórca chciał, aby człowiek obcował z przyrodą jako jej rozumny i szlachetny pan i stróż, a nie jako bezwzględny eksploatator" - Św. Jan Paweł II

2023-12-13 10:31:42 - Wyświetlenia: 253
NA
NA "TAK" Z EKOLOGIĄ

"Dostęp do rzetelnej, sprawdzonej i prawdziwej wiedzy to jest absolutnie rzecz podstawowa, jeśli myślimy o rozwoju naszego kraju. Szczególnie ważne jest utworzenie pracowni związanych z odnawialnymi źródłami energii. Jest to kluczowe w kontekście kryzysu energetycznego. Musimy mieć rzetelną wiedze na temat miksu energetycznego, który gwarantuje nam bezpieczeństwo energetyczne kraju" - mówił Sergiusz Kieruzel, dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

2023-05-16 10:47:04 - Wyświetlenia: 336

Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS