Technik Ekonomista:
1. OPIS I PERSPEKTYWY PRACY W ZAWODZIE
Ekonomista to poszukiwany, prestiżowy i atrakcyjny zawód. Stwarza możliwości ciekawej, dobrze płatnej pracy w różnorakich firmach i instytucjach, gdzie uczestniczy się w planowaniu i zarządzaniu działalnością zakładów. W dużych miastach i małych miejscowościach potrzebni są specjaliści z zakresu prowadzenia dokumentacji finansowo-księgowej, ustalania wynagrodzeń czy naliczania podatków, zatem każdy, kto woli pracę umysłową, jest komunikatywny, ma zdolności organizatorskie, wykazuje się odpowiedzialnością i systematyką w działaniu, a z uwagi na kontakt z ludźmi aprobuje strój zgodny z trendami mody biznesowej, z pewnością poradzi sobie w tej cenionej przez opinię publiczną profesji.W trakcie nauki uczniowie odbywają dwie praktyki w firmach i instytucjach w kraju lub za granicą, przez co, ubiegając się o pracę, mogą poszczycić się profesjonalnym doświadczeniem zawodowym.
2. MOŻLIWOŚCI PRACY W ZAWODZIE
Technik ekonomista podejmie pracę jako: bankowiec, specjalista do spraw marketingu, księgowy, pracownik działu kadr, asystent prezesa czy dyrektora, sekretarka, doradca finansowy, przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeniowy, menedżer. Znajdzie zatem zatrudnienie w: urzędzie - gminy, miasta lub skarbowym, starostwie, banku, biurze rachunkowym, firmie ubezpieczeniowej, prywatnych korporacjach produkcyjnych, usługowych, a także będzie mógł założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.
3. UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWE
W ramach dwóch kwalifikacji uczeń zdobywa przydatne, praktyczne umiejętności sektorowe. Dzięki EKA.04 Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej – będzie wiedział, jak: wykonywać prace biurowe, obsługiwać jego urządzenia, założyć własną firmę, sporządzać dokumentację, gospodarować majątkiem, kształtować wizerunek biznesowy. EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych potwierdzi natomiast erudycję w: sprawach kadrowych; rozliczeniach z - kontrahentami, bankami, ZUS-em, urzędem skarbowym; ustalaniu wynagrodzeń pracowników i rzetelnej obsłudze klienta.
4. BAZA DYDAKTYCZNA
Nasi ekonomiści kształcą się w nowoczesnych, przestronnych pracowniach zawodowych, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt biurowy i komputerowy. Doskonalą obsługę programów, kserokopiarek, niszczarek, urządzeń do obsługi korespondencji, nie zapominając o doborze stroju i fryzury do pracy oraz na spotkania biznesowe. Gry edukacyjne służą im zaś do nauki dialogu z klientem oraz wyrabiania kultury zawodu.