Wręczenie dokumentów Europass Mobilność
data dodania: 2016-12-12 17:28:31


W dniu 8 grudnia 2016r. w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się wręczenie certyfikatów i dokumentów Europass Mobilność beneficjentom projektu "Mobilność młodzieży - fundamentem sukcesu zawodowego".


Dokument Europass Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia). W tym roku praktyki odbyły się w Bradze w Portugalii w terminie od 8 lutego do 4 marca 2016r. oraz w Rimini we Włoszech w okresie od 22 lutego do 18 marca. Projekt obejmował również przygotowanie się do wyjazdu poprzez program szkoleń z języka angielskiego, portugalskiego lub włoskiego, historii i kultury krajów docelowych oraz zasad zachowania się w pracy i środowisku.

W trzecim i czwartym wyjeździe uczestniczyło po 12 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk. Projekt realizowany był w ramach programu ERASMUS+.