Pozdrowienia z Portugalii
data dodania: 2016-11-08 08:10:03


Możecie nam pozazdrościć. Przygodę z Portugalią rozpoczęliśmy od zwiedzenia Bragi (nazywanej "portugalskim Rzymem") - religijnej stolicy Portugalii słynącej z wielu pięknych kościołów. Pogoda przepiękna, słoneczna. Zwiedziliśmy również najsłynniejsze sanktuarium poza miastem - Bom Jesus, które jest miejscem pielgrzymek i zachwyca barokowymi schodami i tarasami.


Naszą szkołę reprezentuje grupa 12 uczniów z branży gastronomicznej i hotelarskiej, uczestnicząc w czterotygodniowych praktykach w ramach projektu "Mobilność młodzieży ? fundamentem sukcesu zawodowego". Miejscem odbywania praktyk jest Braga - jedno z najstarszych miast w Portugalii.

Beneficjenci zdobywają praktyczne umiejętności pracując w hotelach sieci Accorhotels: Ibis Budget i Mercure Braga Centro oraz restauracjach: Retrokitchen, Palatu i Twine Wine & Tapas ? w kuchniach i przy obsłudze gości. Wzbogacają swój zasób słownictwa angielskiego i portugalskiego oraz zdobywają nowe umiejętności zawodowe.

Podczas ostatniego weekendu zwiedzaliśmy również stolicę Portugalii ? Lizbonę. To tętniące życiem miasto zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie: lśniące mozaikowe chodniki, urokliwe i nastrojowe wąskie uliczki, żółte tramwaje i wypełnione turystami knajpki. Do późnych godzin popołudniowych zwiedzaliśmy stolicę, a podczas drogi powrotnej mieliśmy możliwość zajechać do Fatimy - miejsca kultu katolików, gdzie Matka Boża ukazywała się trójce dzieci prosząc o modlitwę różańcową.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.