W odwiedzinach u Pabla Picassa i Antonia Banderasa
W odwiedzinach u Pabla Picassa i Antonia Banderasa
2015-10-12 15:07:03

W trzecią sobotę naszego pobytu odbyła się kolejna aktywność kulturowa z projektu "Twoja wiedza ekonomiczna dziś, podstawą sukcesu zawodowego w przyszłości", który umożliwił nam odbywanie praktyk zawodowych w Hiszpanii. Tym razem udaliśmy się do malowniczej Malagi, położonej nad Morzem Śródziemnym, miejsca narodzin Pabla Picassa i Antonia Banderasa.



O godzinie 8:00 wyruszyliśmy spod naszej rezydencji. W czasie przejazdu mogliśmy podziwiać piękne pasma górskie Sierra Nevady. Po dotarciu na miejsce, pierwszym naszym przystankiem była La Manquita - katedra zbudowana pomiędzy 1528 a 1782 rokiem. Budowla ta posiada tylko jedną wieżę, gdyż druga nigdy nie została ukończona, a pieniądze przeznaczone na jej budowę zostały podarowane ofiarom trzęsienia ziemi w Mobile.

Kolejnym zabytkiem był zamek Gibralfaro. Budowla ta została wzniesiona w I połowie XIV wieku u podnóża twierdzy Alcazaba i pełniła rolę militarną do 1925 roku. Następnie udaliśmy na górę, o wysokości 131 m n.p.m, gdzie końcowym etapem naszych zmagań był taras widokowy. Była to ciężka przeprawa, jednak warta wysiłku. Widok z tarasu był cudowny, wręcz zapierał dech w piersiach. Każdy był pod ogromnym wrażeniem piękna tej nadmorskiej okolicy. Wszyscy korzystali z okazji aby zrobić sobie zdjęcia na tle słonecznej Malagi. Z tarasu można było podziwiać Palacio de Aduana - urząd celny, który kiedyś położony był bezpośrednio nad brzegiem morza. Obecnie budynek jest częścią miejskiego ogrodu botanicznego - El Parque, który jest świetnym schronieniem dla piskląt wśród gwarnej, ruchliwej metropolii, a także jedną z największych enklaw w Europie z blisko 160 gatunkami różnych roślin i drzew. Także Teatr Rzymski nie umknął naszej uwadze. Został on odkryty przez przypadek w drugiej połowie naszego stulecia, podczas wykonywania wykopu pod nowy budynek.

Ostatnim naszym przystankiem w Maladze była plaża La Malagueta, gdzie mogliśmy zaczerpnąć kąpieli słonecznej i się zrelaksować. Mieliśmy również trochę wolnego czasu na kupno pamiątek z miejsca, które podbiło serca przyszłych ekonomistów. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy o godzinie 20:00 do rezydencji.

Damian Pietrykowski
Krzysztof Żukowski




Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS