Pożegnanie z Portugalią
data dodania: 2016-11-24 12:16:56


Dobiegają końca nasze zagraniczne praktyki w kraju futbolu, fado i Fatimy w ramach projektu "Mobilność młodzieży ? fundamentem sukcesu zawodowego", program Erasmus +. Portugalia jest naprawdę wspaniała! Każdy dzień przynosi coś nowego np. poznanajemy nowe smaki typu: owoce morza, uczymy się ich trudnego języka. Podziwiamy również otwartość, uśmiech, ciepło oraz dobry humor Portugalczyków.


Ćwiczymy także swój język angielski, pracujemy w restauracjach i hotelach na terenie Bragi. Portugalskie dania to coś nowego dla nas. Ciekawe w wykonaniu i bardzo smaczne. Część przepisów będziemy starali się zrealizować w Polsce.

Wolne od pracy dni wypełniają nam wycieczki. Zwiedziliśmy m.in. Lizbonę, Porto, Valencę i Vigo ? nadmorskie miasto w Hiszpanii. Przed nami jeszcze wizyta w Guimaraes, które uważane jest za historyczną kolebkę Portugalii. Słynie z przepięknego rynku, który zosatał wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym okazało się miasto Porto. Zrobiło na nas duże wrażenie. Mimo deszczowej pogody mogłyśmy podziwiać jeden z najwyższych mostów na świecie oraz pospacerować po starym mieście. W zeszłą sobotę odwiedziliśmy Valence, która leży blisko granicy hiszpańskiej. Jest piękny miastem, które slynie z historycznych fortyfikacji. Tego samego dnia udaliśmy się również do Vigo. To Miasto Oliwne słynie ze swego położenia, leży nad Oceanem Atlantyckim i jest dużą atrakcją turystyczną. Mimo pochmurnej pogodoy humory nam dopisywały.

Bardzo tęsknimy za Polską i ślemy Wam gorące pozdrowienia! Już niedługo wracamy. Do zobaczenia w szkole ! Pozdrawienia od dziewcząt z 2TŻiUG oraz 2HOT.