Włoska praktyka
data dodania: 2016-03-15 15:53:34


Właśnie dobiegł końca trzeci tydzień naszych praktyk w Rimini w ramach projektu "Mobilność młodzieży - fundamentem sukcesu zawodowego", program Erasmus+. Pomimo wiatru, chłodu humory nam dopisują, a Włosi swoim szczerym uśmiechem i życzliwością pomagają nam się aklimatyzować.


Już od trzech tygodni pracujemy we włoskiej firmie Bookstones. Jest to firma wydawnicza, która specjalizuje się publikowaniem książek historycznych poświęconych historii miasta Rimini oraz przewodników. Naszym opiekunem jest pani Simona, która wprowadza nas w tajniki programowania. Pani Simona w swojej firmie jest odpowiedzialna za prowadzenie strony Bookstones oraz za część graficzną wydawanych książek. Dzięki niej pracujemy nad tworzeniem stron, blogów internetowych wykorzystując języki programowania takie jak: PHP, HTML czy Syntax. W trakcie pracy na bieżąco posługujemy się językiem angielskim, natomiast w czasie wolnym od praktyk używamy włoskiego. Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje? dni wolne od praktyk wypełnione są zwiedzaniem. 05.03.2016r. udaliśmy się do Wenecji , które powstanie datuje się na V wiek n.e. Została założona na bagnistych wyspach Adriatyku, stąd też jest uważna za miasto kanałów. Transport odbywa się drogą wodną lub lądową. Patronem miasta jest św. Marek. Udało nam się zobaczyć najważniejsze miejsca, zostaliśmy oczarowani tym pięknym miastem na wodzie.

W tej podróży towarzyszył nam Pan Dyrektor, który odbywał wizytę monitorującą. Podczas swojego pobytu Pan Dyrektor odwiedził miejsce naszej praktyki, miał możliwość porozmawiać z pracownikami Sistema Turismo oraz sprawdził warunki hotelowe.

Ostatniej niedzieli udaliśmy się do San Marino. Udało nam się zobaczyć zabytkową cześć najstarszego państwa - miasta. Republika San Marino powstała w 301 roku n.e. i jest jedną z najmniejszych państw Europy. Przesyłamy gorące pozdrowienia z nadmorskiego Rimini i do zobaczenia za tydzień w Polsce