Praktyki w Portugalii c.d.
data dodania: 2016-03-01 14:41:06


Minął już trzeci tydzień naszych zagranicznych praktyk. Portugalia jest naprawdę wspaniała! Każdy dzień przynosi coś nowego ?np. poznanie owoców morza , które w naszym kraju są mało popularne. Podziwiamy również otwartość, uśmiech , ciepło i dobry humor Portugalczyków.


Ćwiczymy swój język angielski, jednak czasami trzeba uczyć się portugalskiego, a nowe technologie jak tablety i smartfony z programami do tłumaczenia okazują się niezastąpione. Pracujemy w restauracjach i firmach informatycznych na terenie Bragi.

Portugalskie dania? To coś nowego dla nas. Ciekawe w wykonaniu i bardzo smaczne. Część przepisów będziemy starali się zrealizować w Polsce!

Wolne od pracy dni wypełniają nam wycieczki. Zwiedziliśmy m.in. Viana do Castelo, Porto oraz Lizbonę.

Niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym miasto Porto podziwialiśmy z jednego z najwyższych mostów oraz spacerowaliśmy po starym mieście, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W niedzielę pojechaliśmy do stolicy kraju czyli Lizbony. To tętniące życiem miasto zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie ? lśniące mozaikowe chodniki, urokliwe i nastrojowe wąskie uliczki, żółte tramwaje i wypełnione turystami knajpki. Do późnych godzin wieczornych zwiedzaliśmy stolicę , podziwiając zabytki i sztukę.

Podczas drogi powrotnej mieliśmy możliwość zwiedzić miejsce kultu dla katolików ? Fatimę, gdzie Matka Boża ukazywała się trójce dzieci prosząc o modlitwę różańcową.
Bardzo tęsknimy za Polską i ślemy Wam gorące pozdrowienia! Już niedługo widzimy się w szkole :)