Praktyka uczniów we Włoszech
data dodania: 2016-02-28 17:25:24


Włochy przywitały nas wiosenną aurą i słońcem. Dla większości 12 osobowej grupy uczniów klasy II TI ZSZ im. St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem to była pierwsza podniebna wyprawa oraz wyjazd zagraniczny.


Czterotygodniowe praktyki zagraniczne będą się odbywały ramach projektu "Mobilność młodzieży - fundamentem sukcesu zawodowego" w ramach programu Erasmus +. Uczniowie będą pracować we włoskiej firmie Bookstones. Podczas stażu zapoznają się sposobami tworzenia baz danych, językiem programowania PHP i HTML. Ponadto wzbogacą słownictwo branżowe z języka angielskiego i będą mogli zastosować podstawy włoskiego w praktyce.

Miastem, które będzie przez najbliższe cztery tygodnie domem dla naszych stażystów jest Rimini. To turystyczno ? wypoczynkowa miejscowość położona nad Morzem Adriatyckim. Populacja Rimini wynosi około 150 tys. mieszkańców. Do największych atrakcji należy Most Tyberiusza i Łuk Augusta (najstarsza taka budowla na świecie). Rimini to także miejsce narodzin znanego, włoskiego reżysera Federico Felliniego. W 2003 roku otworzono muzeum poświęcono pamięci artysty. Rimini znajduje się w pobliżu San Marino i w bliskiej odległości do miast Ravenna i Ancona.