Nasze praktyki w Portugalii
data dodania: 2015-11-02 10:19:17


Od 19 października br. Młodzież naszej szkoły przebywa na praktykach zawodowych w Portugalii w miejscowości Braga. Czterotygodniowe praktyki obywają się w ramach projektu "Mobilność młodzieży - sukcesem fundamentu zawodowego" w ramach programu Erasmus +. Zostały one skierowane do uczniów z kierunku technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.Uczniowie wykonują zadanie zgodne z profilem swego zawodu i z polską podstawą programową. W ramach projektu młodzież ma zagwarantowane zakwaterowanie w centrum miasta, wyżywienie, kieszonkowe, kurs językowy na miejscu oraz liczne rozrywki kulturalne takie jak: zwiedzanie Bragi, Bom Jesus, Guimaraes, Viana do Castelo i Porto.

Od poniedziałku do piątku praktykanci pracują w pobliskich hotelach i restauracjach, gdzie docierają sami lub są dowożeni przez naszego partnera. Podczas swojej pracy mają szansę na poznanie standardów pracy w krajach Europy Południowej. Ponadto uczą się pracy w zespole, odpowiedzialności za wykonywane zadanie, poznają nową kulturę oraz doskonalą swoje umiejętności językowe.

Po ukończeniu praktyk uczniowie otrzymają dokument Europass Mobilność, który zawiera informacje dotyczące zdobytych kwalifikacji i ma za zadanie potwierdzić odbycie praktyk w kraju Unii Europejskiej. Warto również dodać, że umiejętności uczniów będą ocenione według systemu ECVET. Zadaniem tego systemu jest ułatwienie zdobycia obywatelom krajów UE kwalifikacji zawodowych.