Ostatni weekend we Włoszech
data dodania: 2015-10-22 20:26:44


18 października odbyła się druga kulturowa wycieczka uczniów technikum technologii żywności przebywających od 3 tygodni na praktykach zagranicznych we Włoszech. Tym razem udaliśmy się do autonomicznej republiki San Marino, oddalonego od Rimini o 20 km.


Naszym głównym celem było malownicze i pięknie usytuowane Stare Miasto. Wjeżdżając autobusem na górę mogliśmy podziwiać wspaniałe, niemal bajkowe widoki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przewodniczką, jak się okazało pochodzącą z Polski, która zasypała nas różnymi ciekawostkami historycznymi i politycznymi jednego z najmniejszych państw na świecie.

W mieście San Marino zachowały się średniowieczne domy, place i fortyfikacje. Gród otaczają mury obronne z licznymi bramami i basztami. Powyżej grodu na trzech wierzchołkach góry Titano zbudowano bezpośrednio na skale obronne zamki połączone murami.

Mieliśmy również okazję podziwiać twierdzę La Rocca, kościoły San Francesco i San Pietro, bazylikę San Martino i przepiękne pałace: Valloni i del Governo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do zobaczenia w poniedziałek