CIAO VENEZIA!
data dodania: 2015-10-12 15:12:38


Sobota upłynęła nam na jednodniowej wycieczce do Wenecji. Autokarowa podróż z Rimini do miasta zbudowanego na wodzie trwała 3,5 godziny. Po krótkiej przeprawie tramwajem wodnym przez Canal Grande, a potem idąc zatłoczonymi uliczkami i mostami Wenecji, dotarliśmy do głównego celu naszej wycieczki, czyli Placu Św. Marka.


W towarzystwie przewodnika, który zapoznał nas z bogatą historia miasta, zwiedziliśmy Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, zobaczyliśmy most Westchnień i Rialto, wieżę zegarową oraz kompleks zabytkowych budynków, w których mieszczą się weneckie muzea. Niezapomniane wrażenia wywarły na nas urokliwe weneckie uliczki z bogactwem czarujących zakątków oraz przepiękne, różnorodnej konstrukcji mosty. W Wenecji znajduje się ich ponad 350. Łączą one poszczególne wyspy wchodzące w skład miasta, a jest ich aż 118. Po wąskich kanałach przepływały weneckie gondole z turystami, którymi sterowali zawodowi gondolierzy. Końcowym punktem programu był rejs tramwajem wodnym po Wielkim Kanale, w trakcie którego mogliśmy podziwiać piękne renesansowe i barokowe weneckie pałace.

Wycieczka była bardzo udana. Do hotelu wróciliśmy z niezapomnianymi wrażeniami, mając nadzieję, że któregoś dnia uda nam się ponownie zobaczyć Wenecję.

Poniżej zdjęcia, które utrwaliły niezapomniane chwile w mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.