Dobiega już końca nasza bajka w Hiszpanii
data dodania: 2015-05-08 14:19:26


22 kwietnia byliśmy na la Feria de Sevilla. Jest to hiszpańskie święto obchodzone przez cały tydzień, podczas którego mieszkańcy miasta zakładają tradycyjne stroje z regionu Andaluzji i tańczą flamenco. Obszar zwany Real de la Feria całkowicie zajmują namioty wypełnione mieszkańcami i turystami, w których można napić się dobrego wina, zjeść wykwintny obiad lub wieczorny posiłek. Bardzo spodobało nam się to święto, między innymi dlatego, że jest czymś odmiennym, czego nie moglibyśmy zobaczyć w Polsce.


Wycieczka do Cadiz, która odbyła się 25 kwietnia okazała się strzałem w dziesiątkę! Mimo zachmurzonego nieba bawiliśmy się znakomicie. Na samym początku zwiedziliśmy ruiny teatru rzymskiego sprzed ponad 3 tysięcy lat. Idąc w stronę placu hiszpańskiego mieliśmy okazję przejść przez Plaza de las flores, na którym sprzedawane są głównie kwiaty i regionalne produkty. Kolejnym punktem wycieczki był Parque Genoves, który zachwycił nas swoją infrastrukturą. Na koniec udaliśmy się na plażę. Ciepła woda w Oceanie Atlantyckim szczególnie nas ucieszyła, czego efektem są poniższe zdjęcia. Nie obyło się także bez drobnych zakupów w sklepach z pamiątkami, tak by chwile w tym pięknym mieście były na zawsze przez nas zapamiętane.
29 kwietnia udaliśmy się na Tapas - typowe hiszpańskie przekąski. Mieliśmy okazję skosztować dotychczas nieznanych nam smaków, m.in. kalmarów. Wszyscy byliśmy zadowoleni z udanego wieczoru.
I tak powoli nasza przygoda w Hiszpanii dobiega końca. Pełni wrażeń, wsparci o nowe doświadczenia w sobotę, tj. 09 maja wracamy do Polski. Każdy z nas jest podekscytowany i jednocześnie stęskniony za rodziną, przyjaciółmi. Przyzwyczajeni do obyczajów tutaj panujących żegnamy to miejsce z łezką w oku. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wyjechać do tak pięknego i słonecznego miasta jakim jest Sevilla.
Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili, przede wszystkim Pani Marcie Pietrzak-Gagov, Dyrekcji Naszej Szkoły oraz całemu zespołowi firmy EuroMind. Mamy nadzieję, że wszystkie postawione nam zadania, zostały przez nas spełnione.

Olga Walendziuk, Anna Lenard, Klaudia Koszykowska, Ewelina Wyszyńska