Spotkanie wolontariuszy z mieszkańcami Hospicjum - Coś dla ciała i dla duszy
Spotkanie wolontariuszy z mieszkańcami Hospicjum - Coś dla ciała i dla duszy
2024-09-19 10:54:45

18 września grupa 42 uczniów- wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy.



Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie Hospicjum Sióstr Felicjanek im. Bł. Hanny Chrzanowskiej. Był to rodzaj rewizyty, gdyż w kwietniu b.r. pracownicy hospicjum byli w naszej szkole z okazji Dnia Świętości Życia.

Uczniów przywitała s. M. Elia zastępca dyrektora hospicjum. O pracy wolontariuszy w tym miejscu opowiedział p. Krzysztof Sądacki, odpowiedzialny za wolontariuszy. Młodzież mogła także usłyszeć od p. Barbary, na co dzień radcy prawnego, jak wygląda jej bycie wolontariuszem w hospicjum.

Wyjątkowym okazało się spotkanie z paniami, które są pensjonariuszkami domu opieki, które mieści się w tym samym budynku co hospicjum. 100- letnia p. Stefania, emerytowana nauczycielka była niezwykle wzruszona naszą wizytą i z wieloma uczniami przywitała się osobiście. Prosiła, by pozdrowić wszystkich od nieznanej staruszki. Na koniec naszej wizyty zostaliśmy zaproszeni do ogrodu, gdzie czekała na nas miła niespodzianka w postaci kanapeczek ciastek i soków.

Wizyta w hospicjum dla wielu była bardzo emocjonalna i zapewne na długo zapadnie w pamięć. W podziękowaniu za ugoszczenie nas młodzież ofiarowała kilkadziesiąt opakowań mokrych chusteczek, bardzo przydatnych w pielęgnacji chorych.

Kolejnym punktem naszej wizyty było Muzeum Techniki, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Oglądanie poszczególnych eksponatów pozwoliło zapoznać się z rozwojem myśli technicznej, która wyraziła się w konstrukcji np. motorów, samochodów czy komputerów. Następnie udaliśmy się do Stacji Grawitacji, gdzie uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności koordynacji na trampolinach i ścieżkach linowych.

Ostatnim punktem była wizyta w galerii, gdzie każdy mógł zaspokoić głód i pragnienie. Niewątpliwie był to wyjazd, w którym było coś i dla ducha, i dla ciała, stąd wszyscy uczestnicy wracali w dobrych humorach.

Młodzieży towarzyszyły p. Anna Korzątkowska, p. Emilia Prusko i s. Jana Jakubiec.




Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS