Kolejne dwa dni naszych bezpłatnych staży zawodowych za nami!
Kolejne dwa dni naszych bezpłatnych staży zawodowych za nami!
2024-06-14 09:31:35

Nasi uczniowie nie przestają nas zaskakiwać swoją determinacją i pasją. Postępy naszej młodzieży mógł ocenić Pan Dyrektor, który przyjechał do Hiszpanii na wizytę monitorującą projekt i odwiedził stażystów w ich zakładach pracy.Sprawdźcie, co działo się w ósmym i dziewiątym dniu naszego pobytu!

Technik Ekonomista: Ekonomiści zgłębiali tajniki działu księgowości. Pracowali używając technik i form ewidencji księgowej. Amortyzowali środków trwałych. Pracowali przy wprowadzaniu danych do baz, dokonywali transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Te dni pozwoliły im zrozumieć złożoność procesów ewidencji gospodarczej.

Technik Logistyk: Logistycy mieli okazję uczestniczyć w zaawansowanych projektach zarządzania łańcuchem dostaw. Uczestniczyli w optymalizacji procesów magazynowych przygotowując i dokonując inwentaryzacji. Sporządzali dokumentację magazynową wraz z ewidencją. Dzięki tym doświadczeniom, uczniowie zdobyli cenne umiejętności zarządzania logistycznego.

Technik Technologii Żywności: Technolodzy żywności pogłębiali swoją wiedzę w zakresie wykonywania czynności związanych ze wstępną obróbką surowców, dodatków do żywności, materiałów pomocniczych. Dobierali właściwe surowce i dodatki przeprowadzając ocenę organoleptyczną. Pracowali z maszynami i urządzeniami podczas produkcji żywności. kontroli jakości i innowacji produktowych. To praktyczne doświadczenie umocniło ich zrozumienie przemysłu spożywczego.

Technik Usług Gastronomicznych: Gastronomowie rozwijali swoje umiejętności pracując na stanowisku kucharza, barmana i kelnera. Prowadzili serwis restauracyjny, realizowali zamówienia, przygotowywali salę restauracyjną dobierając właściwą zastawę. Uczniowie uczyli się sztuki prezentacji potraw oraz zarządzania pracą w kuchni. Te intensywne dni pełne były inspiracji kulinarnej i praktycznej wiedzy.

Technik Informatyk / Programista: Nasi informatycy i programiści zdobyli praktyczne umiejętności związane z tworzeniem i zarządzaniem bazami danych oraz aplikacjami. Praktykanci uczyli się jak tworzyć relacje między tabelami w bazach danych, mieli okazję dostosować relacje między istniejącymi tabelami. Uczniowie nabywali wiedzę z zakresu tworzenia formularzy celem wprowadzania danych przez użytkownika. Współpraca z doświadczonymi specjalistami pozwoliła im zrozumieć dynamikę pracy w branży IT.

Podsumowanie: Dni 8 i 9 były pełne wyzwań i nowych doświadczeń! Uczniowie kontynuowali sją przygodę z praktykami zawodowymi, zdobywając cenne umiejętności i wiedzę. To także czas, w którym mogli poznać bliżej hiszpańską kulturę, doskonalić język hiszpański i nawiązywać nowe znajomości.

Jesteśmy niezwykle dumni z postępów naszych uczniów i ich zaangażowania!

Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000120788 w ramach akredytacji Erasmusa nr 2020-1-PL01-KA120-VET-096047
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS