Studniówka 2024
Studniówka 2024
2024-01-15 11:19:08

"I szły pary po parach hucznie i wesoło,
Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,
Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów..."Bal Studniówkowy to jedno z wydarzeń, które na zawsze pozostaje w pamięci.Towarzyszy mu niezwykła i uroczysta atmosfera. To czas, który zapowiada, że niespełna sto dni dzieli maturzystów od egzaminu maturalnego, najważniejszego egzaminu w życiu człowieka. To magiczna noc zabawy i tańca do białego rana.

W sobotę 13 stycznia 2024 r. w Dworku "Pan Tadeusz" w Kuczynie odbyła się Studniówka klas maturalnych z naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili znamienici goście, wśród których znaleźli się Starosta Wysokomazowiecki p. Bogdan Zieliński, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie p. Jarosław Siekierko, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie p. Krzysztof Krajewski, Rada Pedagogiczna, Rodzice.

Wieczór rozpoczął się od poloneza, który został zatańczony z wielką gracją i elegancją. Uczniowie, którzy przez wiele tygodni pod opieką p. Anety Nienałtowskiej ćwiczyli kroki, zaprezentowali swoje umiejętności, udowadniając, że tradycje polskiego balu są wciąż żywe i cenione przez młode pokolenie.

Oficjalnego otwarcia studniówki dokonał Dyrektor P. Andrzej Jamiołkowski, który zwrócił się do maturzystów życząc im udanej zabawy, ale przede wszystkim sukcesów na maturze i w dorosłym życiu. Nie zabrakło także przemówień zaproszonych gości. Uczniowie klas maturalnych podziękowali Dyrekcji, swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i wyrozumiałość, wychowawcom, którzy zawsze służyli im pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rozmowy, sesje zdjęciowe i wspaniałą, radosną zabawę z Dj Mateuszem Szulcem. Piękne dekoracje, uroczyste stroje, wspaniały klimat stworzyły wyjątkową atmosferę. Bal trwał do białego rana, a wspomnienia z nim związane będą towarzyszyć jeszcze długo.

W czasie tej wyjątkowej nocy nie zabrakło też refleksji, bo studniówkowy bal tworzy nową kartę w życiu młodych ludzi, stających na progu dorosłości. Bal uzmysłowił nam, jak szybko mija czas. Jak szybko z młodych, beztroskich nastolatków, staliście się wchodzącymi w dorosłość maturzystami.

Drodzy Maturzyści, wierzymy, że zdacie egzamin maturalny tak pięknie, jak pięknie zatańczyliście poloneza.

Już dziś trzymamy kciuki.
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS