Niezwykła wycieczka - pociągowa podróż do świątecznego Krakowa
2023-12-23 10:52:25

20-21 grudnia 2023r uczniowie z klasy 5 TżiUG i 4 TTŻ/TE wraz z opiekunami, Agnieszką Kaliszczyk i Moniką Osmólską wybrali się na wycieczkę do Krakowa.Naszą przygodę rozpoczęliśmy o świcie na dworu PKP w Szepietowie, pełni ekscytacji i gotowi na pociągową podróż. Podczas przejazdu malowniczymi krajobrazami wszyscy już czuliśmy, że przed nami wyjątkowy weekend.

Zwiedzanie Krakowa rozpoczęlismy od Kościoła Mariackiego, perły gotyku i wejścia do Sukiennic, słynącej z targów i handlu już od średniowiecza. Rynek Główny przywitał nas magicznym jarmarkiem bożonarodzeniowym. Kolorowe stragany z pełnymi ręcznie robionymi ozdobami, krakowskie szopki, migoczące światełka, świąteczne melodyjki i zapach korzennych przypraw - wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę świąt. Każdy z nas mógł spróbować regionalnych smakołyków i kupić wyjątkowe prezenty. Drugi dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania w klimatycznej kawiarni, które dało nam energię na spacer po Kazimierzu. Wędrując uliczkami dzielnicy Krakowa na moment przenieślismy się w czasie. Pani przewodnik opowiadała nam fascynujace historie o synagogach, kamienicach i tajemniczych zakątkach, które uczyniły Kazimierz wyjątkowym. Duże zainteresowanie wzbudziła opowieść o Helenie Rubinstein, Polce żydowskiego pochodzenia, założycielce firmy kosmetycznej i jednej z najbogatszych kobiet w historii świata.

Wizytę w Krakowie zakończyliśmy przejściem na Wzgórze Wawelskie i spacerem wzdłuż Wisły, podziwiając malownicze widoki najpiękniejszego miasta w Polsce. To był weekend, który na zawsze pozostanie w naszych sercach. Te dwa dni zamieniły się w niezapomnianą podróż, która wprowadziła uczestników w magiczny nastrój Bożego Narodzenia.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział i organizację tej niezwykłej podróży!
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS