WIERZYSZ,ŻE BÓG ZRODZIŁ SIĘ W BETLEJEMSKIM ZŁOBIE LECZ BIADA CI JEŚLI NIE ZRODZIŁ SIĘ W TOBIE
WIERZYSZ,ŻE BÓG ZRODZIŁ SIĘ W BETLEJEMSKIM ZŁOBIE LECZ BIADA CI JEŚLI NIE ZRODZIŁ SIĘ W TOBIE
2023-12-22 10:50:22

W Świętą Noc Bożego Narodzenia spełnia się pradawna obietnica. Czas oczekiwania dobiegł końca i Dziewica wydała na świat Mesjasza. Jezus zrodził się dla ludzkości poszukującej wolności i pokoju. Narodził się dla każdego człowieka udręczonego grzechem, potrzebującego zbawienia i spragnionego nadziei.W nawiązaniu do tej odwiecznej Tajemnicy społeczność naszej szkoły przeżywała istotę Narodzenia Pańskiego oglądając spektakl teatralny na podstawie scenariusza M. Kobierskiego pt.:"Jasełka u hrabiny". Przykład głównej postaci stał się inspiracją do głębokiego duchowego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w atmosferze miłosierdzia, dobroci dla bliźnich, pokory i nadziei.

Wymowne dialogi w odgrywanych scenach, przyciągające uwagę stroje poszczególnych postaci oraz wizualna oprawa widowiska pozwoliły wczuć się w przedstawioną rzeczywistość i wyzwoliły wiele emocji wśród widzów.

Zwieńczeniem świątecznego spotkania stało się wystąpienie Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Jamiołkowskiego, który zwracając się do zebranych przekazał podziękowania młodym aktorom zaangażowanym w inscenizację Jasełek zrealizowanych pod kierunkiem p. Bożeny Jaźwińskiej i p. Anny Kobelak oraz złożył wszystkim piękne, pełne ciepła życzenia świąteczne i noworoczne.
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS