Wycieczka do Łodzi
Wycieczka do Łodzi
2023-11-25 18:05:10

W dniu 24 listopada 2023 roku uczniowie wraz z opiekunami L. Wyszyńska, D. Grochowskim i M. Prusko udali się do Łodzi.Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w ZOO i Orientarium.

W ogrodzie mieszka ponad 2100 zwierząt - przedstawicieli 130 gatunków, w tym jedyne w Polsce wydry olbrzymie. Orientarium jest przeznaczone dla przedstawicieli fauny i flory z południowo - wschodniej Azji. Zwiedzający mieli możliwość obserwacji zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska. Jedną z wielu atrakcji był podwodny tunel, z którego można było obserwować rafę koralową oraz basen dla rekinów i płaszczek.

Następna atrakcją było Planetarium w EC1 - Łódź. Uczniowie brali udział w pokazie "Zmiany klimatu pod lupą". Pokaz opowiadał o naturalnych i antropogenicznych czynnikach wpływających na klimat Ziemi. Zwracał również uwagę na konflikt interesów w relacjach człowiek - środowisko geograficzne.

Po części edukacyjnej uczniowie spędzili czas w Manufakturze - tętniącej życiem i dobrą energią.
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS