Tym , dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce
Tym , dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce
2023-11-10 11:52:36

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a wraz z nią świętowanie tego ważnego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.
10 listopada, w naszej szkole, odbyła się z tej okazji uroczysta akademia , którą rozpoczęło odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" przez całą społeczność szkolną.Fragmenty prozy, słowo poetyckie i patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów klas I, II i IV ukazały zmagania Polaków, walczących przez ponad sto lat, o odzyskanie niepodległości.

Akademia uświadomiła wszystkim, a zwłaszcza młodemu pokoleniu Polaków, jak ważne znaczenie mają słowa Patriotyzm i Ojczyzna, jak ważną wartością i darem jest wolność okupiona latami niewoli, walk i upokorzeń. Przez wszystkie lata zaborów nadzieja na niepodległość dawała naszym przodkom siłę, wolę walki i determinację. Dlatego ten wielki dar wolności każdy z nas powinien pielęgnować i doceniać .
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS