Otrzęsiny w internacie
Otrzęsiny w internacie
2023-10-10 08:10:55

Jak co roku, by tradycji stało się zadość, w internacie odbyły się otrzęsiny wychowanek klas pierwszych. Radości i śmiechu było co nie miara, a co najważniejsze, nareszcie udało się godnie przywitać nasze drogie kotki. W sprawdzaniu "jakości nowych kociaków" towarzyszyły nam również panie wychowawczynie. Przez kilka dni wszyscy ciężko pracowali nad tym aby cała impreza wypadła doskonale i była dopięta na ostatni guzik.Część pisała scenariusz, część przygotowywała rekwizyty, muzykę i świetlicę, inni zaś zajmowali się drobnym "straszeniem" pierwszaków. Wszystko po to, by na długo zapamiętać i dobrze wspominać ten dzień. Młodszym koleżankom przygotowałyśmy sporo atrakcji, które miały wykazać, że pierwszaczki zasługują na wstąpienie do internackiej grupy. Naszą otrzęsinową zabawę rozpoczęłyśmy prezentacją przez pierwszoklasistki bajkowych strojów (każda zaprezentowała strój wylosowanej postaci z bajki). Wśród innych zadań, które przygotowałyśmy specjalnie z myślą o pierwszakach znalazło się picie mleka, próba ciemności i próba mądrości, picie specjalnej mikstury i określenie jej składu, łamańce językowe i słodka przygoda. Jury podsumowało wszystkie konkurencje i przyznało nagrodę za najciekawszy bajkowy strój oraz wyłoniło Super Kotkę. Kreatywność wszystkich dziewcząt była niesamowita i każda otrzymała upominek. Na koniec nie mogło zabraknąć przysięgi, tańca integracyjnego - "Skrzypka" i słodkiego poczęstunku.
Wiemy, że kotki lubią chodzić swoimi drogami, ale mamy nadzieję, że w razie jakichkolwiek kłopotów, będą pamiętały o nas, trochę starszych kotkach, które zawsze im pomogą i nie mają nam za złe mleka i bitej śmietany na twarzach.
Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS