"By czar tej niezwykłej nocy przetrwał w nas przez długie lata..."
data dodania: 2017-01-16 12:51:32


14.01.2017 to niezwykła i długo oczekiwana data w życiu społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Tego dnia bowiem maturzyści bawili się na balu studniówkowym, który uświadamiał im, że za kilkadziesiąt dni zmierzą się z najważniejszym w dotychczasowym życiu egzaminem maturalnym.


Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19-ej w dworku "Pan Tadeusz" w Kuczynie. Prowadzący Magdalena Szczechowska i Konrad Dymiński mieli zaszczyt powitać szanownych gości. Bal studniówkowy swoją obecnością zaszczycili: Pan Łukasz Siekierko - Radny Sejmiku Wojewódzkiego z osobą towarzyszącą, Pan Wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego - Leszek Gruchała, Pan Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie - Krzysztof Krajewski z żoną, Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie - Józef Sokolik z żoną, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych - Pan Ryszard Flanc z żoną.

By tradycji stało się zadość uroczystość rozpoczęła się pięknym, dostojnym polonezem, który z wielkim zaangażowaniem przygotowała Pani Ewa Kościelska. Para prowadząca w imieniu wszystkich maturzystów podziękowała Panu Dyrektorowi - Andrzejowi Jamiołkowskiemu, Pani Wicedyrektor - Marii Gąsowskiej, Panu Kierownikowi - Wojciechowi Mokrzewskiemu, wszystkim nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za trud, poświęcenie i wsparcie w wielu szkolnych i życiowych doświadczeniach. W tej szczególnej chwili maturzystom towarzyszyli ich wychowawcy - Pani Marta Pietrzak-Gagov (klasa IV TE/HOT), Pani Barbara Dmochowska (klasa IV TPM), Pani Agnieszka Bielonko (klasa IV TTŻ), Pani Mariola Kurpiewska (klasa IV TI) i Pan Emil Trzeszczkowski (klasa IV TŻiUG).

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor - Andrzej Jamiołkowski, który gorąco powitał w ten piękny, zimowy wieczór wszystkich zebranych, życzył uczniom by w pełną dorosłość weszli z bagażem pozytywnych doświadczeń i emocji. Pan Wicestarosta - Leszek Gruchała w swoim przemówieniu życzył wspaniałych przeżyć i pomyślności za sto dni na maturze. Gospodarze studniówki - Pani Jolanta Dworakowska i Artur Petrykowski uroczyście zaprosili wszystkich do stołów.

Nadszedł czas wesołej zabawy w sali bankietowej, która mieniła się kolorami pięknych kreacji dziewcząt i eleganckich garniturów chłopców. Około godziny 23-ej przyszedł czas na występy artystyczne, które przygotowali Pani Agnieszka Bielonko, M. Pruszyńska i E. Trzeszczkowski. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili rzeczywistość szkolną i zaprezentowali widowiskowy i pełen ukrytych przekazów układ taneczny. Wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim przybyłym na tę uroczystość, na której królowały elegancja, młodość i radość. Oby czar tej wyjątkowej nocy przetrwał w nas przez długie lata.