Turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych
2015-05-19 10:39:15

Dnia 18 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole turniej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych. Wzięły w nim udział cztery drużyny:
1. ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem
2. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem
3. ZSOiP im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem
4. Publiczne Gimnazjum w Klukowie

Dzięki sposobowi "każdy z każdym" wyłoniliśmy najlepszą drużynę. Panowała gorąca atmosfera i poziom gry był wysoki. Walki toczyły się o każdy punkt.

Wyniki zaciętej rywalizacji przedstawiają się następująco:
1. ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem 2:0. W pierwszym secie nasi chłopcy wygrali z dwupunktową przewagą 28:26, zaś w drugim 25:21.
2. ZSOiP im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem - Publiczne Gimnazjum w Klukowie 2:0. Set pierwszy zakończył się sześciopuntkową przewagą ZSOiP nad PG 25:19, a drugi piętnastopunktową! 25:10.
3. ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem - ZSOiP im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem 0:2. Chłopców z naszej szkoły od zwycięstwa dzieliło niewiele. W obu setach przegrali tylko dwoma punktami 23:25 i 24:26.
4. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem - Publiczne Gimnazjum w Klukowie 2:1. Był to bardzo wyrównany mecz. Pierwszy set zakończył się wynikiem 24:26, drugi 25:22, a trzeci 15:9.
5. ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem - Publiczne Gimnazjum w Klukowie 2:0. W pierwszym secie nasza drużyna wygrała 25:14, w drugim 25:16.
6. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem - ZSOiP im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem 0:2. Wyrównana walka w pierwszym secie zakończyła się zwycięstwem ZSOiP tylko dwupunktową przewagą 23:25, ale w drugim przewaga zwiększyła się do pięciu punktów 20:25.
Reasumując, puchar Dyrektora ZSZ wygrał ZSOiP im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSZ im. Stanisława Staszica, trzecie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, a czwarte Publiczne Gimnazjum w Klukowie.

Cytując Zbigniewa Bartmana "Nie ma kogoś takiego jak idealny siatkarz. Każdy popełnia błędy. Wiadomo, trzeba dążyć do perfekcji mimo, że nigdy się jej nie osiągnie. Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu." Wszystkim drużynom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zespołowych, jak i tych indywidulanych.

Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska