UCZNIOWIE STASZICA FINALISTAMI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
data dodania: 2020-06-30 08:34:03


Uczniowie naszej szkoły, po raz pierwszy, wzięli udział w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych, realizowanej pod hasłem "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Jej celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, niezbędnej każdemu z nas przy podejmowaniu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. W tym roku, z uwagi na szczególne okoliczności, zdecydowano, że odbędą się dwa etapy zmagań.


W tegorocznej edycji Olimpiady wystartowało ponad 35 tys. uczniów z całej Polski. Do II etapu zakwalifikowano 859 uczniów z 288 najlepszych szkół. W tym elitarnym gronie znalazł się nasz zespół w składzie: Weronika Kulesza, Kamila Leoniak, Wiktoria Leoniak.
Z olbrzymią radością informujemy, że w przeprowadzonym 19 czerwca 2020 r. drugim etapie Olimpiady nasza drużyna uzyskała najwyższą w województwie liczbę punktów, zajmując zaszczytne I miejsce i otrzymując tytuł finalisty.
Nasz zwycięski zespół uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Co niezmiernie istotne, finaliści otrzymują także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na studia wyższe lub indeks na kierunek ściśle powiązany z tematyką Olimpiady.
Dyplomy za szczególne zasługi w dziedzinie popularyzacji wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych trafiły również do opiekuna merytorycznego naszych uczniów - Pani Bożeny Jaźwińskiej i naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Weronice, Kamili i Wiktorii. Jesteśmy z Was bardzo dumni!