XVIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II
XVIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II
2019-05-22 14:28:41

21 maja 2019 roku w naszej szkole miała miejsce kolejna, już XVIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II.



Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Janusz Stepnowski, Papieski Instytut Teologiczny Collegium Bobolanum w Warszawie, Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński, Ksiądz Prałat Dziekan Ryszard Niwiński-Proboszcz Parafii p. w. św. Jana Chrzciciela, Poseł na Sejm RP Pan Jacek Bogucki, Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Dorota Łapiak, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko.

Tegoroczny konkurs związany był tematycznie z hasłem roku liturgicznego: "Duch, który umacnia miłość" i dotyczył powyższych zagadnień w nauczaniu Ojca Świętego. Głównym celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości młodego człowieka na chrześcijańskie prawdy zawarte w nauce Świętego Jana Pawła II. Organizatorzy konkursu: Dyrektor Andrzej Jamiołkowski i Wicedyrektor, a jednocześnie Przewodnicząca Komisji Konkursowej Pani Maria Gąsowska troszczą się nie tylko o wiedzę i wychowanie, ale także rozwój duchowy uczniów, którzy potrzebują autentycznego przekazu wiary. W tej edycji uczestniczyło 11 szkół: 3 ponadgimnazjalne, 2 gimnazja i po raz pierwszy 6 szkół podstawowych.

Uczestników konkursu swą obecnością zaszczycił Ksiądz prof. dr hab. Robert Skrzypczak, kapłan archidiecezji warszawskiej, psycholog, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie, wykładowca w Instytucie Teologicznym Marcianum w Wenecji i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wszyscy z uwagą wysłuchali wykładu Księdza prof. dr hab. R. Skrzypczaka na temat nauk Świętego Jana Pawła II zawartych w ,,Ewangelium vitae" i ich realizacji przez obronę życia i wartości rodziny we współczesnym świecie. Szczególne wzruszenie w słuchaczach wywołały autentyczne wspomnienia z młodości, dotyczące wyboru Papieża Polaka oraz realizacji powołania do kapłaństwa przez Księdza profesora.

Wśród zaproszonych gości byli także Dyrektor Banku PKO w Wysokiem Mazowieckiem Pan Radosław Mościcki, Ksiądz Prałat Dziekan Ryszard Niwiński-Proboszcz Parafii p. w. św. Jana Chrzciciela, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem Pani Małgorzata Koc, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnach Krupach Pan Andrzej Wyszyński.

Uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na degustację zdrowej żywności przygotowaną przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Prof. Agnieszki Kaliszczyk i Pani prof. Moniki Osmólskiej. Następnie wysłuchano koncertu muzycznego na bardzo wysokim poziomie w wykonaniu chóru naszej szkoły pod opieką Pani prof. Anny Kobelak.

Zaproszeni goście wpisali się na pamiątkę do kroniki złotej księgi. Uczestnicy konkursu wykazali się imponującym zasobem wiadomości. Na szczególną pochwałę zasługują szkoły podstawowe, które bardzo dobrze poradziły sobie z ambitnymi pytaniami w części ustnej. Nagrody zespołowo w kategorii szkół podstawowych otrzymały: I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce- Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, III miejsce- Szkoła Podstawowa w Wojnach Krupach. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyniki były następujące: I miejsce- Miejski Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce-Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce-Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.

Indywidualnie I miejsce w kategorii szkół podstawwowych zdobyli: I miejsce- Anna Sokołowska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce- Gabriela Tkacz ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, III miejsce -Mateusz Marciniak ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nagrodzeni zostali: I miejsce- Amelia Dołęgowska z Miejskiego Zespołu Szkół M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem II miejsce- Katarzyna Dołęgowska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce- Michał Wnorowski z Centrum Kształcenia zawodowego im. Armii Krajowej w Wysokiem Mazowieckiem.

Głównym sponsorem konkursu od 18 lat jest Starosta powiatu Wysokomazowieckiego Pan Bogdan Zieliński, w tym roku szkolnym wsparcia finansowego udzielili: Burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko, Wójt gminy Pan Krzysztof Krajewski, oraz Prezes spółki Biznes Polska Pan Krzysztof Wnorowski i Dyrektor Banku PKO BP Radosław Mościcki.

Nagrodzeni otrzymali cenne upominki rzeczowe oraz pamiątkowe książki i dyplomy, a opiekunowie pisemne podziękowania. Nagrody wręczono także osobom od IV do X miejsca w obu kategoriach, a także pozostałym uczestnikom.

Konkurs przyczynił się do wielu głębokich refleksji związanych z osobą oraz nauczaniem Papieża Polaka dotyczącym działania Ducha Świętego i troski o rodzinę we współczesnym świecie.




Ekopracownia WFOSIGW Białystok Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo klimatu i środowiska

Nowoczesne usługi

Orlik PNWM Projekt Edukacyjny Katyń 73 rocznica Dobra szkoła

FE Erasmus Plus Dobrze zaprojektowana szkoła eTwinning EFS