Podsumowanie projektu "Europejska praktyka wysokomazowieckiego technika"
data dodania: 2018-06-12 06:44:59


11 czerwca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący realizowany od 2016 roku projekt pt. "Europejska praktyka wysokomazowieckiego technika".
Projekt finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosiła 846 001,08 PLN.


W ciągu dwóch lat 75 uczniów naszej szkoły z klas 3 TI, 3 TE, 3 TTŻ, 4 TE, 3 TPM, 2 TI, 2 THOT, 2 TTŻ i 2 TŻiUG odbywało miesięczne praktyki zagraniczne w Hiszpanii oraz w Anglii. Młodzież nabyła nowe umiejętności zawodowe i językowe. Mieli możliwość poznania europejskich standardów pracy oraz obcowania z obcą kulturą.

Uczestnicy projektu opowiedzieli o swojej pracy za granicą, czego nauczyli się podczas praktyk oraz jak spędzali czas wolny. Na koniec, podczas krótkiego przedstawienia, uczniowie pokazali z przymrużeniem oka jak wyglądała ich praktyka w Sewilli. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyki zawodowej, uczestnictwo w zajęciach przygotowawczych, odbycie kursów językowych, dokumenty Europass Mobilność oraz pamiątkowe foto-książki i gadżety.

Po zakończonym apelu na nauczycieli i praktykantów czekała niespodzianka w postaci przekąsek kuchni hiszpańskiej i angielskiej.

E. Targońska