XVII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II
data dodania: 2018-06-05 06:37:24


25 maja 2018 roku w naszej szkole miała miejsce kolejna, XVII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II


Tegoroczny konkurs związany był tematycznie z hasłem roku liturgicznego "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" i dotyczył powyższych zagadnień w nauczaniu Ojca Świętego. Głównym celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości młodego człowieka na chrześcijańskie prawdy zawarte w nauce Świętego Jana Pawła II. Organizatorzy konkursu : Dyrektor Andrzej Jamiołkowski i Wicedyrektor Maria Gąsowska troszczą się nie tylko o wiedzę i wychowanie, ale także rozwój duchowy uczniów.

W tej edycji uczestniczyło 5 szkół: 3 ponadgimnazjalne i 2 gimnazja. Uczestników konkursu swą obecnością zaszczycił Ksiądz Prałat Doktor Zbigniew Skuza- Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszyscy z uwagą wysłuchali wykładu Ks. prał. dr Z. Skuzy na temat nauk Świętego Jana Pawła II związanych z Duchem Świętym i ich realizacji przez wzbudzanie miłości innych do Chrystusa. Szczególne wzruszenie wzbudziły słowa o życzliwości Papieża wobec pielgrzymów i bezpośredniości w codziennych relacjach z innymi.

Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności przygotowanej przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu przez zespół Staszic, czyli nauczycieli i młodzież naszej szkoły.

Zaproszeni goście wpisali się na pamiątkę do kroniki złotej księgi. Uczestnicy konkursu wykazali się imponującym zasobem wiadomości. Na szczególną pochwałę zasługują gimnazjaliści, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z ambitnymi propozycjami bibliograficznymi. Nagrody zespołowo otrzymały: I miejsce- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, II miejsce-Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. K. Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce -Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.

Indywidualnie I miejsce zdobył Adam Szepietowski z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce Amelia Dołęgowska- Miejski Zespół Szkół M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,III miejsce Karolina Kłosowska- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

Nagrodzeni uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe oraz pamiątkowe książki i dyplomy, a opiekunowie pisemne podziękowania. Nagrody wręczono także osobom od IV do X miejsca.

Konkurs przyczynił się do wielu głębokich refleksji związanych z osobą oraz nauczaniem Papieża Polaka.