SZLACHETNA PACZKA
data dodania: 2017-12-19 08:26:19


Szlachetna paczka to znany już od wielu lat ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Potrzeby są identyfikowane przez wolontariuszy i przed świętami Bożego Narodzenia paczki trafiają do ubogich


. W akcje angażuje się tysiące wolontariuszy i darczyńców. Wszyscy zaangażowani dostają radość i dumę za swoją bezinteresowność. O tym, że warto pomagać świadczy poniższa relacja Karoliny Żukowskiej naszej Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu ?uczennicy klasy I Technikum Logistycznego:
Radość z niesienia pomocy innym jest czymś co nie sposób opisać w paru słowach . Sama pomoc jest dość skomplikowanym procesem, ale za to cudownym i bogatym w efekty. Sprawianie radości dla osób które tego potrzebują i walka o ich lepsze życie, wprowadza do naszego życia wiele emocji. Pracując wraz ze szlachetną paczką jako ich wolontariuszka , zauważyłam jak wiele osób w moim otoczeniu potrzebuje pilnej pomocy, uwagi drugiego człowieka który poda dłoń i wskaże właściwą drogę by poprawić sytuację w jakiej się znajduje.
Od momentu w którym została przydzielona mi rodzina i ją poznałam wiedziałam że trzeba walczyć. Czekanie aż znajdzie się darczyńca był to najtrudniejszy moment, ale na szczęście znalazła się osoba która chciała pomóc. W dzień finału, czyli 10 grudnia towarzyszył mi nie tylko stres i zdenerwowanie lecz również radość. Wiele młodych jak i starszych ludzi zaangażowało się do pomocy w akcji. Widząc ludzi i zgromadzone paczki dla rodzin zrobiło się cieplej na sercu. Najpiękniejszy jednak i tak był moment kiedy rodzina otrzymała paczki. Łzy szczęścia i radość rodziny to najpiękniejsza zapłata jaka może spotkać.
Naprawdę warto jest pomagać, chwila poświęconego czasu i chęci może być czymś co pomoże drugiej osobie. Zachęcam wszystkich do udziału w takich akcjach, możecie odmienić czyjś los.